• Medzinárodný deň boja proti rasovej diskriminácie

• 21. 3. 2024
      • Žiaci našej školy si pripomenuli Medzinárodný deň boja za odstránenie rasovej diskriminácie pozeraním tematických videí, filmov a  maľovaním omaľovánok. Na druhý stupeň základnej školy a odborné učilište zavítala aj pani Csútorová v rámci preventívnych aktivít policajného zboru.

Viac info v sekcii Výchovné poradenstvo

• Maďarský sviatok

• 21. 3. 2024
      • 15.marec je jedným z najvýznamnejších maďarských sviatkov. Považuje sa za začiatok revolúcie v rokoch 1848 a 1849. Triedy IV.C, IV.B a VII.B s VJM tento deň venovali farbám červenej, bielej a zelenej. V rámci predmetu maďarský jazyk a literatúra navštívili pamätnú tabuľu Sándora Petőfiho, slávneho básnika maďarskej literatúry a revolucionára za slobodu.

• Svetový deň Downovho syndrómu

• 20. 3. 2024
      • Už zajtra, 21. marca 2024 je Svetový deň Downovho syndrómu. Svoje sympatie a podporu ľuďom s DS môžete vyjadriť aj obutím ponožiek rôznych farieb či veľkostí. Takto spolu dokážeme šíriť porozumenie a rešpekt k rozdielnosti.

Viac info na Downov syndróm.

• Tvorivé dielne

• 20. 3. 2024
      • Žiaci 3.A.,3.B A 4.A privítali jar v Gemerskom osvetovom stredisku na tvorivých dielňach. Vyskúšali si plstenie, výzdobu kraslíc a vytvárali kohútikov z hliny.

• Šikovná kuchárka 9. ročník

• 18. 3. 2024
      • Už tradične sa na našej škole koná súťažná prehliadka v zhotovovaní studených pokrmov "Šikovná kuchárka". Tentoraz sme zvolili nie jesenný, ale jarný termín. Tohtoročnou témou bola sladká/slaná roláda.

Prvé miesto obsadila SŠ Košice - Rovníková. Druhé miesto patrilo SŠ Michalovce a na treťom mieste sa umiestnila SŠ Košice - Vojenská. Žiaľ, nemohli sme nechať všetkým 1. miesto, aj keď si to zaslúžili. Všetci zúčastnení si odniesli sladkú odmenu, ktorú pripravili naši učni z odboru cukrárska výroba. Všetkým výhercom srdečne gratulujeme. Tešíme sa na vás aj budúci rok.