• Svetový deň vody na Mlynkách

• 22. 3. 2024
      • Pri príležitosti Svetového dňa vody, sme sa so žiakmi z elokovaného pracoviska (V. C, X. C), zúčastnili turistickej vychádzky k vodnej nádrži Palcmanská Maša v Dedinkách. Žiaci mali možnosť okrem upevnenia kondície, pozorovať okolitú prírodu, život vo vodnej nádrži, či kŕmiť rybky a kačky. Deti si vychádzku užili v plnej miere aj vďaka teplému a slnečnému počasiu.

• 22. 3. 2024
      • Žiaci I. a II. stupňa ŠZŠi sa pod vedením svojich triednych učiteľov zúčastnili v rámci Svetového dňa vody vychádzky k chovnému rybníku, ktorý sa nachádza na trase do Čučmy. Žiaci absolvovali aj prednášku spojenú s prezentáciou na tému "Voda".

• Svetový deň Downovho syndrómu

• 21. 3. 2024
      • Už 17. rokov si pripomíname 21. marca Svetový deň Downovho syndrómu. Ide o symbolický dátum, ktorý je odvodený z číslic 3 a 21, keďže pri uvedenej diagnóze ide o moment, kedy sa na 21. chromozómovom páre neobjaví očakávaná dvojica, ale ojedinelá trojica chromozómov.

Svetový deň Downovho syndrómu si pripomíname aj zapojením sa do ,,Ponožkovej výzvy“.Vnímame a rešpektujeme špecifiká vychádzajúce z osobnosti týchto detí, vrátane ich pozitívnych vlastností ako je srdečnosť, vnímavosť, empatickosť, priateľskosť, či pozitívne myslenie a kreativita.

• Tvorivé dielne

• 21. 3. 2024
      • Žiaci prvých ročníkov OU sa dnes v Galérii banického múzea zúčastnili na prednáške o Pastierstve a salašníctve, kde si pozreli aj fotografie pastierov z okolia Rožňavy. Neskôr si vlastnoručne vyrobili veľkonočných zajačikov.