• JESEŇ

V poobedňajších hodinách trávime veľa času na čerstvom vzduchu, ale nájdeme si čas napríklad aj na skrášlenie nášho okolia.

Boli sme šikovní a veľmi aktívni a vyrobili sme veľa krásnych jesenných prác.

Ochutnávali  sme ovocie a zeleninu, ktoré nám môžu pomôcť posilniť imunitu počas náročného obdobia.

Náramok priateľstva.

Od Mikuláša až do Vianoc

Sviatok sv. Mikuláša vo svojej podstate patrí medzi kresťanské sviatky. V jeho pozadí stojí skutočná osobnosť biskupa, ktorý nezištne pomáhal blížnym. Bez ohľadu na túto skutočnosť možno nájsť v tejto tradícii rozprávkovú symboliku.

Vianoce sú zas, práve tu a práve teraz stromček svieti rovnako u všetkých z nás tak sa nemrač.

Upiekli sme chutné koláčiky a medovníčky. Nakoľko nám pandemická situácia nedovolila usporiadať každoročné posedenie pod stromčekom, deti sladké potešenie dostali vo forme balíčkov.

Návrat do školy

Apríl, mesiac lesov sa na Slovensku oslavuje už od roku 1952. V rámci tohto mesiaca sme si pripomínali aj Deň Zeme. Na dané témy sme diskutovali, zasúťažili a robili sme projekty. Pokračovali sme separáciou odpadu, ktorú spoločne sme si vyskúšali, keď sme začali zbierať smeti na školskom dvore. Prostredníctvom týchto aktivít sme si uvedomili aké dôležité sú pre nás: stromy - lesy - pľúca Zeme - naše pľúca.

Pripravili sme darčeky pre Mamičky, kreslili o rodine a vyrábali rôzne výrobky na výzdobu nástenky.

Jún

Medzinárodný deň detí slávime tradične 1. júna. Pekné a zábavné popoludnie s deťmi sme strávili aj tento rok.

Pripravili sme darčeky pre oteckov.

Horúce počasie sme prežili v pohode v chládku na školskom dvore.

Rozlúčkový piknik na internáte.