• Sladký záver školského roka

Odpočinková činnosť

Ako zažiť perfektný Deň detí

Deti milujú Deň detí, lebo je to ich DEŇ. Milujú hry, zábavu, dobrodružstvo, prekvapenia.

Tvoríme z papiera

Všetky deti by najradšej trávili čas vonku, na čerstvom vzduchu, ale nie vždy to počasie dovoľuje. Pomocou farebných papierov môžete deti zabaviť, naučiť lepiť a strihať a viesť ich ku kreativite.

Zdravá   pomazánka, zdravé pečenie

Deň   Zeme

Nielen počas Dňa Zeme by sme si mali uvedomiť dôležitosť svojho správania sa ku krajine. Každý z nás môže prispieť k tomu, aby životné prostredie nebolo zaťažované a aby planéta Zem zostala čo najdlhšie zachovaná pre ďalšie generácie. Deti ŠKD a VS vyčistili okolie našej školy.

Veľkonočné  tvorivé dielne

Deti si mohli na tvorivých dielňach vyrobiť rôzne veľkonočné výrobky. Vyrábali veľkonočné vajíčka zo slaného cesta i kašírovaním, pohľadnice, ozdoby do kvetináčov v tvare kuriatka a zajačikov z kartóna. Všetky pripravené aktivity sa deťom veľmi páčili.

Výtvarná súťaž v časopise VRABČEK

Časopis Vrabček je obľúbeným  časopisom detí v ŠKD  a VS na školskom internáte. V každom čísle časopisu nájdu krásne básničky, rozprávky, omaľovánky, hádanky a veľa pekných, rozmanitých súťaží, ktoré rozvíjajú tvorivosť detí a v ktorých môžu deti vyhrať pekné ceny.V marci bol odmenený aj žiak našej školy, Ondrej Špirko. K víťazstvu srdečne gratulujeme!

MAREC - MESIAC  KNIHY

Z príležitosti mesiaca knihy deti ŠKD a VS navštívili školskú knižnicu so svojimi pani vychovávateľkami. Deti neboli v knižnici po prvý krát, knižnicu navštevujú pravidelne a sú s knižkami veľkí kamaráti.

Rozprávky z ríše zvierat- výtvarná súťaž

Tvorivé  dielne

V mesiaci január sa deti ŠKD a VS zúčastnili tvorivých dielní  v Galérii Baníckeho múzea.

Šitie

Prvá aktivita bola zameraná na šitie vrecúška.

Plstenie

Lektorka múzea krátkou  prednáškou na tému plstenie, deťom priblížila niekdajšie techniky spracovania zvieracej srsti a využívanie plste v oblasti každodenného použitia. Deti si vyrobili puzdro na mobilný telefón  metódou mokrého plstenia.

Kašírovanie

Zámerom aktivity bolo oboznámiť deti  s výtvarnou technikou - kašírovanie.

Pani lektorka nás previedla aj výstavou ROŽŇAVA BAŇA – život a práca.

Čím budem, keď vyrastiem?

Vianoce  v  ŠKD  a  na  internáte

Advent

Významným symbolom adventného obdobia, ktoré trvá štyri týždne, je adventný veniec so štyrmi sviecami.Tie sa postupne zapaľujú počas štyroch adventných nedieľ až do Vianoc. Najčastejšie sú sviečky tmavomodré alebo fialové, symbolizujúce liturgické farby adventných nedieľ. Pod vedením svojich vychovávateliek si deti vyrábali vence a ikebany.

Vianočné pozdravy

Svieť nám stromček

Spoločne sme  ozdobili stromček a túto krásnu atmosféru nám spríjemňovalo počúvanie kolied.

Vianočné  pečenie

Všade bolo cítiť vôňu a príjemnú atmosféru blížiacich sa sviatkov.

"Vianoce hrejú na duši i na tele, keď všetci prajú si šťastné a veselé... "

Šťastné a veselé  prajeme Vám, nech nikto pri stole nesedí sám...

Veľa šťastia, zdravia,

veľa štastia, zdravia,
      veľa šťastia milá Ruženka,

veľa šťastia milý Adam,
      veľa šťastia, zdravia.

Košík plný ovocia

Úcta k starším

S radosťou a potešením sme v Mesiaci úcty k starším pripravili milé darčeky pre seniorov, ktoré sme odovzdali pri príležitosti návštevy SUBSÍDIA.

Vitajte v škole

Letné prázdniny sa skončili a my sme sa vrátili späť do školy. Školský rok sa začal výborne. Spoločne sme si vyrozprávali zážitky z prázdnin, naučili sa pravidlá bezpečného správania sa v ŠKD a na ŠI. Krásne slnečné popoludnia sme využili na hry na školskom dvore a na prechádzky v parku.